Jaka może być interpretacja wyniku rezonansu i spłycenie kręgosłupa?

Witam.Prosze o interpretacje rezonansu.S płycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa z nierownoscia blaszek granicznych z osteofitami przednichi tylnich krawedzi trzonow.Zwezenie szpary miedzykregowej C-5 C-6 .Intensywnosc sygnału z krazkow miedzykregowych od C2-C6 w obrazachT-2obnizona-co swiadczy o zmianach degeneratywnych w nich.Zmiany zwyrodnieniowe trzonow C5-C-6 z obrzekiem szpiku w okolicy przednich krawedzi.Na poziomie C-3-C-4 centralna portuzja krazka miedzykregowego z uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych.Wymiar strzalkowy kanalu kregowego 11mm.Szerokopodstawne centralno-dwuboczne uwypuklenie krazka miedzykregowego C-5 C-6 z wpuklaniemsie krazka do kanalu kregowego na glebokosc 2,5mm z uciskiemworka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych.Wymiar strzalkowy kanalu kregowego 9mm.Rdzen szyjny o prawidlowej intensynosci sygnalu w badaniu MR. Z gory bardzo dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga gdzie na podstawie powyższego oraz bezpośredniego badania będzie można ustalić dalsze postępowanie