Jaka może być przyczyna bardzo wysokiego wyniku Anty-TG?
Jaka może być przyczyna bardzo wysokiego wyniku Anty-TG 924,6 LU/ml. Badanie wyk. 29.09.2014r. W maju tego roku miałam wykonane bad.: TSH (3 gen.)- 2,26 uUL/ml, FT4- 17,37 , Anty-TPO-17,3 pmol/l. Kortyzol-811,9 bad. wyk. 04.02.2013 ,bad. wyk.17.05.2013r.-41,41 nmol/l po zażyciu kortykoseroidu, bad. wyk. 13.08.2013r.-375,7 nmol/l, bad wyk. 14.07.2014r.-626,3 nmol/l. 29.04.2014r. wyk. TK jamy brzusznej z kontrastem-wynik idealny. Guz nadnercza wy kluczony. USG tarczycy -bez zmian tzn. w porządku.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Najbardziej prawdopodobna przyczyna to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, Wymaga Pani okresowej kontroli stężenia TSH i ew. konsultacji endokrynologicznej, gdyby stężenie TSH było nieprawidłowe. Na razie, jeśli chodzi o tarczycę to nie wymaga Pani leczenia farmakologicznego.
Z poważaniem,
Marek Derkacz