Jaka może być przyczyna długich cykli?

Witam. Mam 18 lat, od 3 lat mam okres. Moim problemem jest to, że od 1,5 roku mam bardzo długie cykle po 40-45 a czasem nawet więcej. Zdarzają się też krwawienia po 35-39 dniach od poprzedniej miesiączki. Samo krwawienie trwa ok 4/5 dni i nie jest ani zbyt obfite ani zbyt skąpe. Brzuch boli mnie tylko 1 dnia. Co może być przyczyną tak długich cykli ? Czy powinnam udać się do ginekologa ?

Lek. Michał Lenard

Tak, warto odwiedzić ginekologa, który zleci odpowiednie badania i na podstawie wyników będzie mógł powiedzieć, co jest przyczyną długiego cyklu miesiączkowego. Pozdrawiam!