Jaka może być przyczyna niewystąpienia miesiączki?

Witam! Od 2 lat biorę tabletki Na***a plus, w tym miesiącu nie pominęłam żadnej, upawiałam seks kilka razy bez zabezpieczenia. Dziś powinnam wziąć ostatnią tabletkę placebo a okres nie wystąpił. Fakt, że ostatnio mniej jem i mam dużo więcej stresu. Nie miałam ostrej biegunki ani nie wymiotowałam. Jaka może być przyczyna nie wystąpienia miesiączki? Czy istnieje ryzyko, że jestem w ciąży?

Dzień dobry!

Jeśli stosowała Pani tabletkę antykoncepcyjną regularnie i zgodnie z ulotką, to wszystkie Pani stosunki były zabezpieczone. Prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie, nie mniej jednak warto wykonać test ciążowy lub odwiedzić ginekologa, który oceni, co jest przyczyną braku krwawienia.

Pozdrawiam!