Jaka może być przyczyna pękania skóry palców?

Dlaczego pekaja mi koncowki palcy przy paznokciach, na zgieciu palcy? Jedna ranka sie zagoii, pojawia sie druga itp. Ranki sa male ale bolesne, do wyleczenia stosuje masc tribiotic lub itp. Mam tak od jesieni, latem nie mialem takiego problemu.

Prosze udać się do dermatologa, być może jest potrzebna silniejsza maść niż tribiotic. Pękanie bardzo często pojawia się przy bardzo podrażnionej skórze, przy suchości skóry, przy skórze atopowej, przy pracy w zimnie,ale to może okreslić lekarz po wywiadzie z pacjentem. Dobierze lekarz odpowiednią metode leczenia po konsultacji