Jaka może być przyczyna spadku libido u 28-latki?

Witam, Od paru miesięcy odczuwam drastyczny spadek libido. Z chorób przewlekłych mam chorobę hashimoto, poza tym trenuje 6x w tygodniu - biegi krótkie, trochę na siłowni. Zrobiłam badania hormonalne, gdzie wyszła prolaktyna 3x ponad normę, tsh na górnej granicy, testosteron 8 przy normie 8-90. Wyrownalam już niedoczynność tarczycy i prolaktyne, libido nadal nieobecne. Pytanie moje brzmi :czy u kobiet obniżony testosteron też ma tak duży wpływ na libido jak u mężczyzn? I jakie mogą być tego przyczyny? Kobieta, lat 28

Lek. Michał Lenard

Tak, obniżony poziom testosteronu wpływa negatywnie na libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zazwyczaj w takich przypadkach stosuje się leczenie hormonalne. Sugeruję wizytę u ginekologa, lub endokrynologa. Pozdrawiam!