Jaka może być przyczyna szumów usznych i problemów ze snem?

Dzien dobry.Cierpię na szumy uszne przez ktore mam problemy ze snem.Bylam juz u wielu lekarzy jednak nie potrafia mi pomoc.Szumy mam prawdopodobnie od bruksizmu.Na noc biore leki przeciwdepresyjne ulatwiajace zasypianie,gdyz bez nich nie cierpialam na chroniczna bezsennosc.I tu moje pytanie jak dlugo bez przerwy moge brac te leki?pozdrawiam

Bruksizm rzadko powoduje szumy uszne, częściej bóle głowy. Jeśli nie stwierdzono u Pani innej przyczyny szumów, można spróbować leczenia bruksizmu poprzez podanie toksyny botulinowej w mięśnie żwacze.
Leki przeciwdepresyjne można przyjmować przewlekle pod nadzorem psychiatry, chyba, że przyjmuje Pani leki nasenne, np. zolpidem - wówczas leczenie nie powinno być przewlekłe.