Jakie są przyczyny tych szumów usznych?

Moim problemem są szumy uszne, które pojawiły się w maju. Jest to zjawisko, które powoduje u mnie duzy dyskomfort, problemy z koncentracją i zasypianiem. W celu wykluczenia problemów organicznych byłem u 2 laryngologów oraz protetyka słuchu. Audiometria tonalna i impendacyjna wyszła w normie, a nawet bardzo dobrze. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest wystąpienie szumów usznych wyłącznie z nerwów i stresu? Jestem osobą, która nadmiernie reaguje na stres w prostych i błahych sprawach. Dodam, że szumy uszne funkcjonują stale, ale z różnym nasileniem. Czy może to być związane z zaburzeniami nerwicowymi? Podejrzewam również u siebie objawy hipochondrii ( nie stwierdzone jednak przez lekarza). Bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytanie. Pozdrawiam

Szumy uszne mogą mieć tło neurologiczne, mogą również być konsekwencją asymetrii czaszkowo-zgryzowej, wady postawy i zgryzu, a także ziarniny pozapalnej uściskającej nerw w kanale nerwu słuchowego. Czasem jest to kompleks przyczyn. Konieczne jest często kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń. Pozdrawiam