Jaka może być przyczyna uczucia zimnych nóg?

Witam, jestem 26 letnim sportowcem spod Poznania i od dłuższego czasu (kilku lat) mam problem z wrażliwością na zimno, mocnym uczuciem zimnych rąk i nóg. Obecnie kiedy nastał okres jesienny, jest źle, bardziej niż zawsze to odczuwam. Mam jeszcze kilka innych problemów jak sucha skóra (aczkolwiek stosowałem dużo terapii miejscowych antytrądzikowych kiedyś), często spadkiem libido nawet przy bodźcu i przy normalnej diecie problem z wzdęciami ( problem też od kilku lat, po cyklu nabierania masy mięśniowej). Wiem, że te problemy pozostałe mogą korelować z tym, ale nie muszą. Ostatnio wykonałem komplet badań na sprawdzenie źródła i oto wyniki: Ferrytyna 164,32 ng/ml, Homocysteina 8,8 µmol/l, Estradiol 12,07 pg/ml, Testosteron 529,56 ng/dl, SHBG 38,93 nmol/l, Hemoglobina glikowana 4,90 %, Glukoza 89 mg/dl (chodź potrafiła być wcześniej powyżej 100, zależnie od diety). CRP 3,59 mg/l (ten wskaźnik wydaje mi się za wysoki, tym bardziej, że nie trenowałem w ciągu kilku dni w ogóle lub lekko, kiedy wykonywałem te wszystkie badania). TSH 1,3286 µIU/ml, FT3 1,96 pg/ml, FT4 0,93 ng/dl, Witamina D metabolit 25(OH) 31 ng/ml (zaczynam suplementację, by podbić ten wynik przynajmniej do 50). Tak jak wspominałem, trenowałem od ciężarów po boks od kilku lat już, i często odczuwałem właśnie to uczucie zimna podczas treningów nawet. Proszę o nakierowanie co do ewentualnych dalszych badań lub u kogo szukać pomocy? Nie chciałem udawawać się do endokrynologa/internisty przed tymi badaniami, lecz te wyniki nie ukazują nadal jakiś patologii zdrowotnych ? P.S. Nie stosowałem żadnego wspomagania hormonalnego wcześniej, próbowałem wielu suplementów wspomagających, lecz bez rezultatu w tych głównych problemach. Termometr na podczerwień wskazuje temperaturę z przedramiona czy innych partii mniej więcej na poziomie 36 stopni- a w stopach czy dłoniach odczuwam zimno dużo gorzej niż w pozostałych partiach. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Może trzeba zmierzyć ciśnienie tętnicze, może mieć Pan niskie ciśnienie i bradykardię - stąd uczucie zimna w kończynach. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.