Proszę o interpretację wyników mojej córki

Córka ma 14 miesięcy i powiększone gruczoły piersiowe. Oto wyniki: kreatynina 0,29 [mg/dl], białko 7,2 [g/dl], CRP 3,7 [mg/l], GOT 37,0 [U/L], GPT 15,0 [U/L], GGTP 15,0 [U/L], insulina <2,0 [uIU/ml], glukoza - 90,0 mg%, PRL 16,60 [ng/m], estradiol 20,60 [pg/ml],  LH 0,19 [mIU/ml], FSH 3,93 [mIU/ml], cholester. cał. 215 [mg/dl], HDL 58 [mg/dl], LDL 143 [mg/dl], TGL 71 [mg/dl], TSH ,470 [uIU/ml], fT4 15,20 [pmol.l].
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przedstawionych wynikach zbyt wysokie jest stężenie estrogenów i nieznacznie podwyższone stężenie prolaktyny, co naturalnie może wiązać się z dolegliwością. Proszę niezwłocznie udać się do pediatry, najlepiej pediatry-endokrynologa, gdyż nieprawidłowość ta wymaga diagnostyki. Pozostałe wyniki mieszczą się w granicach normy.

Pozdrawiam.