Jak interpretować wynik badania krwi u 20-latki?

Czy moje wyniki są prawidłowe dla 20 letniej kobiety ? AST - 16,3 U/l ALT - 18,2 U/l Bilirubina całkowita - 0,72 mg/dl Fosfataza zasadowa - 47,10 U/l GGTP - 31 U/l TSH - 1,420 uIU/ml FSH - <0,100 mIU/ml LH - <0,100 mIU/ml Estradiol 123,20 pg/ml Prolaktyna 64,04 ng/ml Testosteron - 21,80 ng/dl

Dzień dobry,

Z uwagi na niskie wartości hormonów gonadotropowych i podwyższone stężenie prolaktyny powinna się Pani zgłosić do endokrynologa. Proszę wziąć ze sobą całą dotychczasową dokumentację wraz z wynikami badań. Endokrynolog po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani zaleci dalszą diagnostykę, a w razie potrzeby leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych