Jaka może być przyczyna wymiotów u 28-latki?

Trafiłam do lekarza z bólem żołądka. Wcześniej wystąpił jednorazowy incydent z wymiotami. Doktor zrobiła mi badania ob16, crp 4,4mg/l, amylaza w surowicy 121,9 U/L (norma 100), reesztsbada w normie zaniżone ALT 9,3(norma40)w związku ze miałam plastry evra krzepliwość czas protrombinowy 11,8s wskaźnik protest 87%,inr 1,14. Wyrzuciłam plastry i dalej odczuwam lekkie bóle żołądka. Rok temu miałam gastroskopię. I leczony helicobacter. Teraz jest nie obecny. Czy wobec tego mam martwić się o trzustkę? Na usg bez zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.