Jaka może być u mnie przyczyna szumu w uchu?

Po przeziębieniu ,które trwało 3 tygodnie miałam zapalenie zatok I ból ucha .Dostałam Augmentin 1g x2 na 10 dni Niestety ale dołączył do tego szum w uchu I głowie po tej samej stronie .Laryngolog oczyścił ucho , w badaniu Rtg zatoki czyste . Dostalam antybiotyk Cefox 500 2x1 na 7 dni Po przyjęciu 2 kolejnych tabletek dostałam bólu żołądka i brzucha do tego omdlenia i zawroty głowy i rumień na policzkach .Lek odstawiłam Szum w uchu jest nadal . Laryngolog za 7 dni W uchu słychać trzaski I pobolewa kość przy uchu na twarzy am od kilku lat problem ze stawem zucheowo skroniowym startą główka wypadająca żuchwa. Gdzie się udać i jakie badania wykonać aby sprawdzić czy szum jest od ucha czy od stawu ? Choruję na Niezróżnicowana Choroba Tkanki Łącznej leczona przez Reumatologa Proszę o radę co zrobić aby znaleźć przyczynę tego szumu w uchu I głowie.

Odstawienie antybiotyku przed zakończeniem pełnego cyklu leczenia grozi przedłużającą się infekcją oraz wykształceniem oporności patogenu na daną substancję. Objawy świadczą najpewniej o przewlekającym się zapaleniu ucha środkowego. Proszę przestrzegać zaleceń laryngologa.