Jaka powinna być szyjka macicy w 12 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 12 tyg ciąży. Wszystkie badania w normie , dziecko rozwija się prawidłowo . Jednak lekarz powiedział ze moja szyjka ma 25mm. Trochę mnie to zaniepokoiło. Czy powinnam jakoś zacząć się oszczędzać ? CZy mogę współżyć ? Czy jest to w jakiś sposób ryzykiem poronienia? W poprzedniej ciąży miałam zakładany pesaar w 24tyg z powodu skracającej szyjki a mierzyła 30mm. Urodziłam w terminie. Pozdrawiam . Lekarka dość zbagatelizowała sprawę a ja teraz rozmyślam

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro ginekolog nic nie powiedział, dziecko rozwija się prawidłowo to raczj nie ma powodu do niepokoju. Wskazane częste kontrole.
Pozdrawiam