Długość szyjki macicy w 34 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 34 tyg. ciąży i długość mojej szyjki macicy to 2 cm. Lekarz prowadzący powiedział żebym się oszczędzała, żeby nie urodzić jeszcze w ciągu 2 tyg...Czy to znaczy, że na pewno urodzę wcześniej i jaka powinna być długość szyjki w tym czasie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od organizmu kobiety. Takiej pewności nie ma czy urodzi Pani wcześniej. Proszę kierować się zaleceniami lekarza. Bez badania pacjentki nie można więcej powiedzieć.