Jaka powinna być wielkość gruczołu krokowego po USG?
Mam 35 lat, rok temu robiłem pierwsze badanie USG gruczołu, bo nastąpił problem ze wzwodem. Wymiary: 25x35x30. Dzisiaj robiłem następne i teraz jest: 40x45x50, reszta wyników wyszła dobrze. Mam pytanie, do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić? Czy urolog, czy też jakiś inny i czy w tym może tkwić problem?

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
w Pana wieku choroba gruczołu krokowego jest mało prawdopodobna. Wynik USG jest prawidłowy, chociaż zastanawia znaczące powiększenie gruczołu w ciągu roku. Proponuję pokazać wyniki obu badań USG urologowi - być może on odnajdzie przyczynę problemów.