Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiary gruczołu krokowego

Interpretacja wynik Wymiary gruczołu krokowego: L=42mm, H=29mm, W=52mm, objętość około 32,8 ml (PPSA 3,93 ng/ml). Zwracają uwagę liczne zwapnienia przycewkowe. Gruczoł rozbudowuje się w kierunku pęcherza. Pęcherz moczowy zawiera 274 ml moczu, pacjent odczuwa parcie na mocz. Prawdopodobnie pęcherz moczowy ma mniejszą pojemność. Wymiary prawego jądra 22*41mm lewego 16*39mm, niewielka różnica w wielkości i energi i przepływu _ po stronie prawej wydaje się nieco większy. Jądro lewe położone niżej.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Gruczoł krokowy jest powiększony. Poza tym jak Pan widzi sa zwapnienia. Czasem jądra mogą sie nieznacznie różnic wielkością. Proszę udać sie do lekarza urologa z tym wynikiem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy