Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Judyta Samul-Jastrzębska
61 poziom zaufania

Witam.
Opis wielkości gruczołu krokowego powinien zawierać 3 wymiary. Za prawidłowe uznaje się wartości nieprzekraczające 4x3,5x3,5. Objętość nie powinna być większa niż 25 ml.
W ocenie bardzo ważną rolę odgrywa też struktura gruczołu, o której Pan nie wspomina. Opisane wymiary najprawdopodobniej są w normie, jednak wyniki powinien zinterpretować lekarz zlecający badanie w powiązaniu z obrazem klinicznym.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty