Jaka struktura anatomiczna znajduje się między stawem w żuchwie a uchem?

Jaka struktura anatomiczna znajduje się między stawem w żuchwie a uchem mniej więcej w połowie odległości? Odczuwam tam ból. Po lekkim uciśnięciu boli dużo mocniej. Czy istnieje możliwość obrazowania USG tej okolicy - jeżeli tak, jak nazywa się takie USG? Jakiej specjalności lekarz zajmuje się diagnozowaniem tego obszaru (internista stwierdził, że to nie jego działka).

Być może dolegliwości są związane z jakąś patologią w zakresie węzłów chłonnych, ślinianki przyusznej. Celem dokładniejszej diagnostyki warto byłoby wykonać USG szyi z naciskiem na obejrzenie tej okolicy ciała. Może warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem, gdyż patologie w zakresie ucha mogą dawać promieniujące bóle w tej okolicy.

Witam serdecznie,
W tej okolicy dolegliwości bólowe najczęściej mogą dawać staw skroniowo-żuchwowy, ślinianka przyuszna i oczywiście same uszy. W zależności od przyczyny dolegliwości, należy udać się na konsultację do laryngologa lub stomatologa.