Jaką wielkość musi osiągnąć pęcherzyk, żeby pęknąć?

Dzień dobry, staramy się z mężem o dziecko. Byłam wczoraj u ginekolog w 11 dc, miałam robione USG z czego wyszło, że na prawym jajniku jest pęcherzyk, który ma 10mm. Bardzo bym prosiła o informację, jaką wielkość musi osiągnąć, żeby pękł? Chciałabym także wiedzieć ile mm rośnie w ciągu doby oraz kiedy najlepiej się starać. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Pęcherzyk pęka zwykle przy średnicy ok 12mm. Wzrost zależny jest od fazy cyklu. Najlepiej starać się o dziecko w okresie na 3 dni poprzedzającym owulację.