Wymiary macicy i wielkość jajników a planowanie ciąży

Witam, od jakiegoś czasu staramy się o dziecko. Dziś miałam usg ginekologiczne. Podczas badania lekarz podał mi wymiary macicy (36x27x31mm), wielkość prawego jajnika 28x14 z drobnymi pęcherzykami oraz wielkość lewego 28x20 z pęcherzykiem o średnicy 14mm. I powiedział, że pęcherzyk wygląda jakbym nie miała jeszcze owulacji. Pierwszy dzień miesiączki miałam 6 lutego. Badanie było robione 21 dnia cyklu. Czy to możliwe że nie miałam jeszcze owulacji? Miesiączke zwykle mam co 24-28 dni.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo przesunięcia terminu owulacji. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.