Jaki jest powód bólu podczas współżycia?

Jakieś 3 miesiące temu zaczęłam odczuwać ból i pieczenie przy współżyciu. Poszłam do ginekologa, który stwierdził grzybicę pochwy. Przepisał mi maść i globulki dopochwowe. Po miesiącu, zamiast odczuwać ulgę okazało się, że bakterii jest jeszcze więcej. Dostałam kolejne tabletki dopochwowe i antybiotyk (dla mnie i mojego partnera). To pomogło, po dwóch miesiącach była poprawa, jednak tydzień temu znów pojawiły się te same objawy. Poszłam więc znów do ginekologa, tym razem prywatnie. Zlecił badanie wykazu z pochwy. Wyniki są prawidłowe: grzybów drożdżopoobnych nie wyhodowano, Lactobacillus spp liczne kolonie. Jaki jest więc powód moich dolegliwości?

Lek. Wojciech Zygmunt

Poza infekcjami grzybiczymi i waginozą bakteryjną, objawy te mogą świadczyć o endometriozie. Powinna pani ponownie skonsultować się z ginekologiem i dokładnie wyjaśnić przebieg pani objawów. Łącznie z zaznaczeniem, iż badania w kierunku infekcji grzybiczej są ujemne. Nie można wykluczyć również tła psychogennego podanych przez panią objawów.