Jaki jest powód zmęczenia u osoby po operacji wszczepienia kardiowertera?

moje ciśnienie było różne tzn skaczące 160/80 itd u mnie rozpoznano chorobę nadciśnienie i kardiomiopatię przerostową z zaważeniem odpływu lewej komory komory moje objawy tej choroby były omdlenia bez powodu okazało, się że kwalifikuje się do wszczepienia kardiowerter aby wyeliminować omdleń . Od tego zabiegu minął m-c i trochę zauważyłam, że po wszczepieniu obniżyło się ciśnienie diametralnie tj. 88/56 czuje się wiecznie zmęczona i senna chciałam się czy to jest prawidłowe ,kiedy ustąpią

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie leki są przyjmowane? Konieczna ponowna wizyta u lekarza kardiologa