Jaki jest skuteczny sposób na pozbycie się kaszaków na szyi?

Powracający kaszak. Jaki skuteczny sposób? Witam. Jakieś trzy lata temu pojawił mi się kaszak na szyi. Trzy razy był wycinany przez chirurga ale za każdym razem powracał. Skierowano mnie do szpitala na duże cięcie. Przez pół roku był spokój a teraz znowu pojawił się. Jest guzek jak i lekki obrzęk czyli jest stan zapalny. Co mogę zrobić jak 4 zabiegi nie pomogły? Dodam że także dwa razy brałem antybiotyki na to. Nic nie pomaga..

nie czekać aż urosną zbyt duże = torebka rozciąga się i trudno w całości usunąć