Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki jest skuteczny sposób na wyleczenie zatok?

Dzień dobry, Chciałbym się zapytać o skuteczny spób na wyleczenie zaplenie zatok od 2lat kolejni lekarze przypisują stetydy donosowe a ja wciąż mam problem z oddychaniem.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Zagrożenia zabiegu balonikowania

Balonikowanie to jedna z metod leczenia zapalania zatok. Czy istnieją jakieś zagrożenia dla zdrowia po wykonaniu tego zabiegu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Sterydy do nosowe nie śą do leczenia bakteryjnych czy tez wirusowych zapaleń zatok /czytaj ulotki leku/. Sterydy do nosowe są przeciwwskazane w tego typu zapaleniach a ich przepisywanie przez lekarzy w tego typu zapaleń są błędem w sztuce lekarskiej. Sterydy do nosowe są zarezerwowane wyłącznie do leczenia schorzeń zatok i nosa na tle alergicznym po wcześniejszych badaniach Poziomu IgE i wykonaniu testów alergicznych z surowicy krwi w kierunku alergii pokarmowej i wziewnej , szeroki panel. Nie ma na świecie żadnych leków leczących alergię. Tak zwane leki przeciw alergiczne czy też leki antyhistaminowe, to preparaty zmniejszające dolegliwości związane z alergią a więc, wyciek z nosa, zaburzenie drożności nosa, kichanie, wysypki skórne, pokrzywki, swędzenie skóry, łzawienie i obrzęki i przekrwienie spojówek. Łagodzą kaszel astmatyczny.....itd ale one nie leczą alergii a mogą być przyczyną innych, uciążliwych dla człowieka objawów w postaci senności, niezdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet pobudzenia, bezsenności a u dzieci objawów typu ADHD. Przewlekłe stosowanie sterydów wziewnych i doustnych u dorosłych to prosta droga do osteoporozy, grzybicy dróg oddechowych a u dzieci to zahamowanie wzrostu. Są tylko dwie drogi leczenia alergii na świecie po identyfikacji alergenu. 1. Dieta eliminacyjna w przypadku stwierdzenia alergii pokarmowej . 2. pięcioletnie odczulanie na rozpoznane alergeny wziewne .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy