Co mogę robić zatkanym ciągle nosem?

Witam. Od dłuższego czasu moją zmorą jest nos. W ostatnim czasie pogorszyło mi się po używaniu pronasalu i nie mam sprawnego węchu na 100%. Byłam u kilku lekarzy specjalistów, miałam TK zatok. Moje dolegliwości oprócz węchu to oddychanie ustami, spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła, chrząkanie, chrypka, uczucie zatkanego nosa. Ostatni specjalista z grudnia stwierdził po badaniu i obejrzeniu płyty z TK, że mam skrzywioną przegrodę nosową i tylko operacja mi pomoże. Przepisał mi pronasal tak jak reszta specjalistów i kazał codziennie używać do momentu prawdopodobnej operacji. Mi coraz ciężej wytrzymać z tym nosem, pronasal nie pomaga, nie wiem jak mam do tego marca wyczekać i trochę się boję operacji. Czy mogę jeszcze coś zdziałać czy poddać się tej operacji i jakoś wyczekać do marca?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Objawy przewlekłego zapalenia zatok mogą mieć pochodzenie alergiczne. Proszę pamiętać, że nie tylko alergeny wziewne, ale także składniki pokarmowe (np. białko mleka krowiego) mogą dawać takie objawy. Być może w Pani przypadku przeprowadzenie eliminacja alergenu pomoże pozbyć się dolegliwości. Proszę skonsultować się z alergologiem i kontynuować leczenie laryngologiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty