Jaki może być powód braku miesiączki przez długi okres?

Od sierpnia 2014 nie mam miesiączki, po zrobionych badaniach TSH i prolaktyna wyszło, że prolaktyna jest za wysoka.(TSH w normie) Lekarz przepisał mi bromergon, który wywołał miesiączkę raz, ale gdy przestałam go brać miesiączki nie ma. Lekarz zlecił mi badanie prolaktyny po tabletce po 2 h i FT3 i FT4. Tym razem wyniki wyszły w normie. Mam skierowanie do szpitala, ale chciałabym wiedzieć jakie badanie mogą mi tam jeszcze robić i jaki może być powód braku miesiączki przez tak długi okres?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że przede wszystkim można zacząć być od USG narządu rodnego, a także wykonania badań hormonalnych,. Przyczyn może być wiele np. stres, intensywne uprawianie sportu, odchudzanie się i wiele innych.