Jaki musi mieć rozmiar ganglion, by go usunąć?

Czy długo czeka się na usunięcie gangilona? Mi się zrobił na placu serdecznym lewej ręki przy kostce ręki .Ile czasu leży się w szpitalu czy można to wyciąć i tego samego dnia wyjść?Jakie musi mieć rozmiar żeby go usnąć mi tylko przeszkadza w pisaniu i przy mocnym zginaniu placem? I jak wygląda później ręką czy są jakieś ograniczenia?

Witam,
Witam, jesli ganglion daje doleliwości bólowe jest to wskazanie do ususniecia niezaleznie od średnicy. Termin wyjscia zalezy od rdzaju zastosowanego znieczulenia. Ograniczen po zabiegu byc nie powinno.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski