Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć ganglion?

Witam, od 3 miesięcy zaprzyjaźniam się z moim ganglionem na nadgarstku prawej ręki, moja praca polega na logistycznej obsłudze hali, często siedzę przy komputerze i dźwigam ciężkie elementy. Na ogól ganglion nie boli, lecz po pracy nie jestem w stanie utrzymać w ręce telefonu. Jak leczyć taki ganglion aby nie popsuć sobie zdrowia? Czy założenie jakiejś ortezy lub czegoś podobnego na 2-3 tygodnie powinno pomóc ? Czy konieczna jest operacja?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie - ganglion leczy się nakłuciem, opróżnieniem oraz opaska uciskowa na dwa tygodnie ( rezultat: w 50% nawrót, ale zalecałby ropoczać od tej metody). Kolejny zabieg: chirurgiczne usunięcie (nawrót w 2-3 %). Przed takim zabiegiem trzeba zrobić USG, sam zabieg niebolesny ( w znieczuleniu), powrót do pełnej sprawności ręki - około tygodnia.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy