Jak zabezpieczyć nadgarstek przed krwiakiem przy operacji gangliona?

Czeka mnie operacja gangliona. Proszę o informację jak zabezpieczyć nadgarstek aby nie powstał krwiak (czytałam, że przez jakiś czas powinien byc poziomo), przyspieszyć gojenie (jakie maści i opatrunki), nie dopuścić do nawrotu gangliona (opaska uciskowa? jak długo?). Jakie opatrunki, opaski czy masci na bliznę stosować? Jak i kiedy ćwiczyć nadgarstek aby powrócić do pełnej sprawności. Bardzo bym chciała zapobiec wszelkim powikłaniom i nawrotom gangliona. Zrobię wszystko co konieczne.

witam. Osobiście bardzo lubię unieruchomienie w miękkim opatrunku gipsowym softcast. Proponowałbym utrzymać kilka tygodni do miesiąca. Potem masowanie blizn contratubexem.