Jaki powinien być dobry psychiatra w relacji ze swoim pacjentem?

Dzień dobry.

Pytanie jest z jednej strony bardzo proste i oczywiste, a z drugiej strony nad wyraz trudne i można by o tym książki pisać.
Myślę, że musi to być osoba w pełni profesjonalna, tzn. kierująca się dobrem pacjenta oraz przestrzegająca etyki zawodowej lekarza, w tym etyki jako specjalista psychiatrii.

Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl

Witam Panią Serdecznie,

Napiszę krótko:skupiony na Pacjencie, odpowiadający na pytania, dokonujący szczegółowego wywiadu, życzliwy, profesjonalny i ostrożny w wyborze leków,
bardziej skupiony na psychoterapii a nie na farmakoterapii...

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com