Jaki środek do higieny intymnej mam stosować przy infekcji?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie płynów do higieny intymnej z firmy biały jeleń. Czy lepsze będzie zwykle szare mydło z białego jelenia w kostce czy typowo zel do higieny intymnej z kwasem mlekowym utrzymujący fizjologiczne ph. Jestem w trakcie infekcji intymnej i dostałam od lekarza taka wskazówkę lecz nie dopytalam w jakiej formule ma być szare mydło czy kostka zwykła hipoalergiczna czy zel do higieny intymnej. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, zazwyczaj do pielęgnacji okolic intymnych, zaleca się używanie przeznaczonych do tego płynów/żeli. Ich składniki są tak dobrane, aby nie podrażniały oraz nie wysuszały tych miejsc. Dodatkowo zawarty kwas mlekowy jest skuteczny w ochronie przeciwbakteryjnej, odbudowuje florę i normalizuje pH, często obecny jest jeszcze Panthenol, który nawilża, koi oraz działa przeciwzapalnie. Proszę jednak pamiętać, aby nie używać go nadmiernie, ponieważ nadmierna higiena szkodzi naszej florze fizjologicznej i może przyczyniać się do nawracających infekcji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-higiena-intymna-przyczyna-wielu-infekcji

https://portal.abczdrowie.pl/higiena-krocza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.