Jaki wpływ na ciążę i poród mają żylaki macicy w 33. tygodniu ciąży?

Witam Mam pytanie jestem 33 tyg ciazy i lekarz stwierził u mnie żylaki w dolnej czesci macicy czy w czasie cc jest to grozne dla matki lub dziecka?Martwie sie!

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakiej wielkości są te żylaki. Sądzę że jeżeli już większe zagrożenie występuje dla matki aczkolwiek W obecnej dobie operacyjnej nie powinno być z tym problemu