Skracanie się szyjki macicy w 33. tygodniu ciąży

Obecnie jestem w drugiej ciąży, jest to 33 tydzień. Parę wizyt temu mój lekarz prowadzący stwierdził skracanie się szyjki macicy. Dziecko leży bardzo nisko. Na ostatniej wizycie (3 tyg. temu) szyjka miała długość 2,5 cm jednak nie otwierała się. Od jakiegoś czasu momentami czuję tępy ból w prawej pachwinie oraz uczucie napierania na miednicę, podczas którego twardnieje mi cały brzuch. Czy są to niepokojące objawy i czy mogę spodziewać się pobytu w szpitalu? Dziękuję za każdą odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

W tak zaawansowanej ciąży takie objawy mogą występować, w razie nasilenia dolegliwości Wskazana kontrola u ginekologa.