Jaki wpływ na ciążę ma wysokie TSH?

Dzień dobry Jestem w 13 tyg ciąży. Tsh - 4,190. Jestem po konsultacji u endokrynologa, od jutra będę przyjmować Euthyrox N 50, proszę jednak o informacje czy wysoki poziom tsh do tej pory ciąży ma nieodwracalny wpływ na dziecko ? Czy może dziecko pobierało tego hormonu odpowiednia dla siebie ilość , a brakowało go mnie? Martwi mnie prawidłowość rozwoju dziecka. Zaznaczę ze w 9 tyg ciąży tsh wynosiło 2,770.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego i być dobrej myśli, proponuje powtórzyć oznaczenie jeszcze raz

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.