Jaki wpływ na ciążę może mieć niedoczynność tarczycy?

Okolo 2 lata temu stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy. Zrobiono mi badania TSh i ft3 i ft4 i na ich podstawie wyszlo, ze jest to niedoczynnosc genetyczna. Planuje ciąze. Jaki ma to wpływ na zajscie w ciaze? Biorę euthyrox i kontorlnie robie tsh i jest w pelni w normie (ani blisko gornej ani dolnej granicy) Czy bede miala "utrudnione" zajscie w ciaze? Jakies problemy przy porodzie? Slyszalam, ze przy nadczynnosci moga wystapic problemy przy porodzie.

Dzień dobry,

jeżeli wyniki hormonalne będą w normie ( będzie ustalona odpowiednia dawka leku) to wówczas ciąża powinna przebiegać prawidłowo.

Pozdrawiam