Jaki wpływ na Sidretella ma antybiotyk Duomox

Witam, Od marca tego roku przyjmuję tabletki anty Sidretella 20. Biore je regularnie o stałej porze. Od soboty mam 7dniową przerwę, a od niedzieli biorę antybiotyk Duomox 1g. I tu moje pytanie, jaki wpływ ma ten antybiotyk na antykoncepcje w czasie przerwy 7dniowej i przez jaki czas musze się dodatkowo zabezpieczać ( tydzień po zakończeniu kuracji antybiotykowej czy dłużej?)

Aleksander Ropielewski

Stosowanie antybiotyku w czasie przerwy 7 dniowej nie wiążę się z obniżeniem skuteczności antykoncepcji. jeżeli jednak stosowanie Duomoxu pokrywa się ze stosowaniem antykoncepcji należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji przez 7 dni od zakończenia kuracji antybiotykiem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski