Jakie badania mogę zrobić, aby sprawdzić czy mam szanse na ciążę?

Witam mam 40 lat od dwóch lat jestem ponownie szczesliwa mężatką mam dwie córki 18 i 15 lat , mam problem z utrzymaniem ciazy dwókrotnie poroniłam rok temu w 7 tygodniu i kilka miesiecy temu w 9 tyg . Moje pytanie jakie badania powinnam zrobić by sprawdzic czy jeszcze mam szanse na ciążę. Moja lekarka nie daje mi zadnych skierowań a na pytania odpowiada dosc lakonicznie.Bardzo pragne mieć jeszcze dziecko prosze o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podała Pani dość mało informacji o sobie, co właściwie wyklucza możliwość jednoznacznej odpowiedzi na zadane pytanie. Tak naprawdę powinna Pani zatem wykonać podstawowe badania, w tym ocenę funkcji tarczycy. O pozostałych badaniach powinien zdecydować specjalista ginekolog. Jeśli nie ma Pani zaufania do aktualnego lekarza, proszę pamiętać, że zawsze może się Pani udać do innego lekarza po poradę.