Czy mam szanse na ciążę z komórki dawczyni?
Witam, staram się o dziecko już długi czas, jak dotąd bezskutecznie. Pięć lat temu poroniłam w 8tc. Mam endometriozę. Jajowody drożne. Rok temu przeszłam operację laparoskopową. Miano usunąć torbiel czekoladową, ale usunięto mi cały jajnik. Zdecydowaliśmy się na klinikę. Dwie nieudane próby ICSI z powodu nieprawidłowego podziału. Kariotyp męża prawidłowy. Mój niestety nieprawidłowy: translokacja zrównoważona 46,XX,t(1;14)(q32.1;q24.3) Co to znaczy? Czy mam szanse na ciążę z komórki dawczyni?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Translokacja zrównoważna oznacza pełen materiał gnetyczny, który jednak jest umieszczny w sposób nietypowy- tzn. w innych miejscach niż powinno to mieć miejsce, co podczas podziałów komórwych może prowadzić do nieprawidłowego rozdzieania materiału genetycznego.Teoretyczie ma Pani szansę na ciażę z komórki dawczyni.
Lek. Tomasz Budlewski
Może to być powód problemów z zajściu w ciążę. Sądzę że z komórkami dawczyni powinno być ok.