Wynik badań genetycznych a szanse na donoszenie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka

Witam, Jestem po 3 poronieniach lekarz wysłał mnie na badania genetyczne i badania krwi. Wyniki wykazały Insulinoodporność jestem zapisana już do dietetyka. I niedobór witaminy D. W badaniach genetycznych u męża kariotyp prawidłowy u mnie natomiast 46XX,t(1;13)(p22.3;q22) kariotyp żeński ze zrównoważoną translokacją wzajemną pomiędzy chromosomami 1 i 13 w obrębie regionów p22,3 oraz q22 tych chromosomów. Czy przy takich wynikach mam szanse na donoszenie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza genetyka medycznego. Po przeanalizowaniu powyższych wyników będzie można coś więcej powiedzieć.

Tak. Istnieje wysoka szansa na zdrowe potomstwo. Opcje prokreacyjne i ryzyko urodzenia dziecka chorego należy jednak szczegółowo omówić w poradni genetycznej.