W jaki sposób są dziedziczone chromosomy?

Witam, mój mąż ma translokacje zrównoważoną 46,XY,t(1;13)(p32;q14),mamy zdrowego syna i jestem po poronieniu w 6tc,w jaki sposób są dziedziczone chromosomy? i od czego zależy? i jakie sa żeby urodzić zdrowe dziecko? Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety ale dziedziczenia chorób i okreslenie prawdopodobieństwa urodzenia zdrowego/chorego dziecka to bardzo skomplikowane wyliczenia do których nie wsytarcza pojedyncze informacje. Takich informacji udziela poradnia genetyczna. Proszę skontaktowac się z poradnią.