Jakie badania pokażą, że mam skłonności do żylaków?

Czyli i jakie badanie genetyczne powie mi czy "odziedziczyłem" skłonności do żylaków? Na ile procent to badanie jest rzetelne? Ile kosztuje mw?

Niestety nie ma takich badań ani genetycznych ani laboratoryjnych. To skłonność dziedziczna związana z wieloma genami jeszcze dokładnie nie nie określonymi. Poza genetycznymi skłonnościami w przypadku żylaków ważne jest też uwarunkowanie środowiskowe.