Początki łuszczycy i leczenie

Wiatam Odnośnie mojego poprzedniego pytania związanego z łuszczycą, to dowiedziałem się wczoraj, że jednak nie jest ona odziedziczona po mojej matce, ponieważ moja matka nabawiła się jej po moim urodzeniu też w wyniku stresu. Tak jak pisałem już wcześniej jest ona w stadium początkowym, średnica tego znamienia wynosi ok. 2~4 mm, i oczywiście znamię nie jest rozdrapywane, nie jest dotykane, tak by nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się po ciele. Czy w takim wypadku, jest ona uleczalna?

Łuszczyca jest chorobą dziedziczną, uwarunkowaną genetycznie. Człowiek chory na łuszczycę ma te geny od urodzenia, ale zmiany na skórze mogą ujawnić się w każdym wieku. Bardzo rzadko objawy łuszczycy są widoczne w dzieciństwie, raczej ujawniają się u młodych dorosłych.