Jakie badania portwierdzą diagnozę czyraka włosowego?

Od niedawna mialem straszne bule kosci ogonowej i powstal w gornej czesci lewego posladka czyrk bardzo bolesny udalem sie z tym do szpitala w Pile stwierdzono ze jest to zwykly ropien i nie mam czego sie obawiac, dnia kolejnego udalem sie do chirurga w miescie na zabieg przecięcia czyraka ktory sam juz pare godzin wczesniej pękł. Chirurg tylko go wydusił odkaził i stwierdzil ze jest to torbiel wlosowa. Co z tym teraz mam zrobic by upewnic sie czy to napewno jest to ???

Witam. Lokalizacja potwierdza to podejrzenie - torbieli = cysty sakralnej. Jeśli się potwierdzi, to po wygojeniu nastąpi wznowa i konieczne będzie radykalne wycięcie całej zmiany. Potwierdzenie podejrzenia następuje w chwili nacięcia - zawartość jest dość charakterystyczna - maże zawierać włosy itp. Jest to wrodzona zmiana. Niewycięcie lub nieradykalne wycięcie grozi powtarzaniem się ropienia i kolejnymi nacięciami.