Nawroty czyraka w pachwinie

Po trzech latach nawrotów czyraka w pachwinie w stanie wygojenia (małe zgrubienie podskórne) chirurg zlecił usunięcie. Po zabiegu blizna ropiała i nad nią zrobił się guzek z ropą, który chirurg naciął. Wizyty u dermatologów i diagnoza-trądzik odwrócony. Derm zalecił depilację laserową - laser aleksandrytowy, a potem kolejne neodymowym. Po pierwszym zabiegu zalecił włączenie tetralysalu 1 raz dziennie przez 3 miesiące. Mam bliznę po ranie, teraz nie ropieje. Czy depilacja laserowa jest wskazana?

Trądzik odwrócony to poważna diagnoza. Powinna Pani mieć lekarza prowadzącego któremu Pani ufa. Jeśli ma Pani wątpliwości radziłabym zasięgnąć opinii innego dermatologa. Duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z trądzikiem odwróconym ma Klinika Dermatologii w Olsztynie