Jakie badania powinna wykonać osoba z opuchnięta szyją?

Prosze mi podpowiedziec jakie badania powinnam zrobic w celu wyjasnienia mojego przypadku niestety teraz tak jest zewiekszosc lekarzy bagatelizuje pacjentow zganiajac np na nerwice. Panie doktorze prosze o rade bopol roku temu gdy wstalam rano to mialam opuchnieta prawa strone szyji i wsrodku normalnie jak bym miala gule przez ktora sie dlawilam i wzielam jakies leki od gardla u czulam jak ta gula mi schodzi coraz nizej gardla i jakos naszczescie minela ale ale... Odtamtego czasu czuje własnie klucie pod jezykiem i w trakcie polykania sliny rowniez bol ktory powoduje dladliwosc... Dodam ze robilam usg slinianek i niby ok nie mam uczucia suvhosci w gardle... Przepisuja mi antybiotyki i nic nie pomaga prosze o odp pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli opór jest wyczuwalny i widoczny to niemożliwe, by USG nic nie wykazało. Polecam wykonać je ponownie. Oprócz patologi ślinianek może to być spowodowane patologicznie powiększonymi węzłami chłonnymi szyjnymi lub chorobą tarczycy. Możliwa jest także torbiel szyi lub ropień. Niestety internetowo nie ma możliwości postawienia pewnej diagnozy bez obejrzenia zmiany, oraz wykonania badań laboratoryjnych i obrazowych. Jeżeli wizyta u jednego lekarza pani nie satysfakcjonuje i uważa pani, że lekarz bagatelizuje ten problem, to polecam wizytę u innego lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia.