Dlaczego po wycięciu tarczycy szyja dalej jest opuchnięta?

Wyciecie tarczycy w 2016 roku z guzkami o zmianach nowotworowych lagodnych. Od operacji mam opuchnieta szyje rana sie zagoila nic nie widac na szyi ciagnie mi sie po lewej stronie miesien na gardle jakbym miala tam półkę caly czas mam bole miesni szyi i mam problem ze zgubieniem nadwagi mam levotyroxyne 225, OB nieznacznie podwyzszone wiek 46 lat. dlaczego po wycieciu tarczycy dalej mam opuchnieta szyje i czy powinnam miec teraz scyntygraf jesli lekarz nie wykonał go wczesniej. i od 2016 zyje z bolem ludzie pomocy :( Sylwia

Musi panią skonsultować chirurg. Nie pomogę z poziomu portalu. trzeba wykonać chociażby USG tkanek szyi. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.