Sina szyja i twarda obręcz po zabiegu operacyjnym tarczycy

Po operacji tarczycy (6 doba) mam siną szyję oraz nad raną twardą obręcz szerokości 1 cm. Czy jest to normalny przebieg gojenia?

Witam Panią,

Warto na wszelki wypadek jak najszybciej udać się do lekarza na kontrolę. Być może ta "twarda obręcz" to krwiak, który wytworzył się po zabiegu. Sine zabarwienie szyi może oznaczać niedostateczne ukrwienie skóry. W Pani przypadku, aby coś więcej powiedzieć konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz