Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna w okolicach rany po operacji tarczycy

Witam. Jestem po operacji tarczycy. Po wyjściu ze szpitala w okolicach rany pojawiła się spora opuchlizna. Z każdym jest coraz większa, przemieszcza się z góry na dół i jest bardzo twarda. Stwierdzono że to krwiak i sam się powinien wchłonac, czy to możliwe? niepokoje się ponieważ jest to dość dduża Gula. Jeżeli to krwiak co powinienem robić aby się go pozbyć? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrowiam. Darek K
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Dobry wieczór,

Nie wykluczone, że ma Pan krwiaka, aczkolwiek warto udać się do lekarza, aby ocenił, czy w ok. pooperacyjną nie wdała się infekcja i nie wymaga Pan antybiotykoterapii. Za infekcją mogłyby przemawiać m.in. podwyższona temeratura ciała, leukocytoza w morfologii, podwyższone OB lub CRP. Proszę udać się do innego lekarza, aby ocenił zmianę. Jeśli to tylko krwiak, to z czasem sam ulegnie resorpcji. Aby przyspieszyć resorpcję krwiaka można użyć np. heparyny w żelu (np. preparat Lioton).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy