Opuchlizna w okolicach rany po operacji tarczycy

Witam. Jestem po operacji tarczycy. Po wyjściu ze szpitala w okolicach rany pojawiła się spora opuchlizna. Z każdym jest coraz większa, przemieszcza się z góry na dół i jest bardzo twarda. Stwierdzono że to krwiak i sam się powinien wchłonac, czy to możliwe? niepokoje się ponieważ jest to dość dduża Gula. Jeżeli to krwiak co powinienem robić aby się go pozbyć? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrowiam. Darek K

Dobry wieczór,

Nie wykluczone, że ma Pan krwiaka, aczkolwiek warto udać się do lekarza, aby ocenił, czy w ok. pooperacyjną nie wdała się infekcja i nie wymaga Pan antybiotykoterapii. Za infekcją mogłyby przemawiać m.in. podwyższona temeratura ciała, leukocytoza w morfologii, podwyższone OB lub CRP. Proszę udać się do innego lekarza, aby ocenił zmianę. Jeśli to tylko krwiak, to z czasem sam ulegnie resorpcji. Aby przyspieszyć resorpcję krwiaka można użyć np. heparyny w żelu (np. preparat Lioton).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz