Ból i opuchlizna szyi oraz problemy z przełykaniem po biopsji tarczycy

witam Moja mama półtora tygodnia temu miała biopsje tarczycy okazało sie ze ma podejrzenie chłonnika typu Malt. Wizyte w szpitalu ma dopiero w następny czwartek. Od 2-3 dni po biopsji ma ból szyji opuchniętą szyje i duże problemy z połykaniem czy te objawy są normalne czy powinna jednak wcześniej zgłosić sie do jakiegoś lekarza ?

Witam,

Być może w wyniku biopsji doszło do powstania krwiaka. Czy mam przed biopsją przyjmowała jakieś leki przeciwkrzepliwe? Jeśli dolegliwości nie ustępują, a ulegają nasileniu, to powinna wcześniej pokazać się lekarzowi. Jeśli są problemy z połykaniem, istnieje ryzyko, że za jakiś czas pojawi się duszność. Proszę pójść z mamą do lekarza, aby ocenił, co się dzieje.

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz